Літературно-меморіальний музей Пушкіна і Чайковського

Пушкін
Заснований в лютому 1937 року, розміщений в одному з флігелів колишньої садиби Давидових, так званому Зеленому будиночку, спорудженому на початку ХІХ ст. В цьому будиночку бували видатні герої Вітчизняної війни 1812 року Денис Давидов, Микола Раєвський, Михайло Орлов, проводили свої наради декабристи. Тишу цього будиночку любив О.С. Пушкін, а пізніше він став одним із улюблених місць перебування П.І. Чайковського. Експозиція музею розповідає про діяльність Кам'янської управи Південного товариства, очолюваної власником кам'янського маєтку В.Л. Давидовим, про перебування в Кам'янці О.С.Пушкіна, який саме тут написав один із шедеврів світової лірики "Поволі рідшає хмарок легкий туман..." та закінчив поему "Кавказький бранець".

Відділ музею, присвячений П.І.Чайковському, розповідає про особливу роль, яку відіграла Кам'янка в житті композитора. Адже Петро Ілліч приїздив до родини своєї сестри Олександри Іллівни Давидової впродовж 28 років. З усіх міст світу, де бував Чайковський, Кам'янка, і пов'язана з нею родина Давидових, є найчастіше згадуваною ним в листах і щоденнику. Саме тут він працював над найбільшою кількістю свої творів (близько 30).
В експозиції літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського представлені меморіальні речі родини Давидових, особисте піаніно П.І.Чайковського, прижиттєвий портрет композитора, написаний в Кам'янці, інші цікаві речі. Сімейний рояль Давидових, на якому часто грав Петро Ілліч, донині звучить в в стінах цього меморіального будиночку. Адже тут уже традиційними стали літературно-музичні вечори при свічках, якими захоплюються і кам'янчани і гості нашого міста.

Музами геніїв місто осяяне Video

Пушкінська скеля

Пушкінська скеля