Ласкаво просимо до Кам'янки

Рояль Чайковського, Таміла Чупак, Дарія Бондаренко
Впродовж 1855 - 1878 рр. майже кожного року до Кам'янки в гості до своєї сестри Олександри, яка була дружиною Л. В. Давидова, приїжджав П. І. Чайковський. Саме тут вперше прозвучала музика його опери "Євгеній Онєгін", створено багато інших творів.

Історія Кам’янки другої половини ХІХ ст. тісно пов’язана з великим російським композитором П.І.Чайковським. На протязі майже 30 років Кам’янка стає його другою домівкою. Композитор приїздив сюди до своєї сестри Олександри Іллівни, яка була дружиною сина декабриста В.Л.Давидова. Для створення сприятливих умов, П.І.Чайковському відвели окремий флігель з трьома кімнатами. Тут, а також у с.Вірбівці, що була за 12 км від Кам’янки, композитор працював над своїми творами : операми «Мазепа», «Євгеній Онєгін», «Орлеанська діва», над балетами «Лебедине озеро», «Спляча красуня», над збірником «Пори року» та ін.

Музами геніїв місто осяяне Video

Вербівка

Вербівська церква
Певно всі знають містечко Кам’янка на Черкащині. Декабристи, Пушкін, Чайковський… Всі збиралися в маєтку Давидова. Всі знають, що тут Чайковський прожив близько 13 років, і тут написав свої знамениті твори…
Не зменшуючи слави Кам’янки, все ж згадаємо головний маєток Давидових, який містився за 10 км на захід - в с.Вербівка. Оперу до “Євгенія Онєгіна” та “Лебедине озеро” знаменитий композитор написав саме тут.
Від розкішного палацу не лишилося і сліду. Буремні післяреволюційні роки забрали і згадку про нього. Лишилася лише одна атракція - скалічена і напівмертва, непрезентабельна на вигляд, але разом з тим по своєму прекрасна…
Дерев’яна церква Різдва Богородиці. В першу чергу знаменита тим, що тут вінчалися син декабриста В.Л.Давидова Лев Давидов з сестрою П.І.Чайковського Олександрою.